Tkaniny

Oferujemy Państwu tkaniny obiciowe, których wynik testu Martindale wynosi minimum 30 000 cykli. Zwróćmy uwagę, że materiały tapicerskie, których wynik w teście Martindale wynosi powyżej 25 000 cykli świadczy o wysokiej jakości tkaniny tapicerskiej. Oznacza to, że żywotność naszych mebli jest wyjątkowo długa, a na tkaninach nie będą widoczne ślady codziennej eksploatacji przez długi czas.

 

CZYM JEST TEST MARTINDALE'A?

Test Martindale’a to test sprawdzający wytrzymałość tkaniny tapicerskiej na ścieranie czyli jej jakość. Dzięki takiemu testowi możemy obliczyć żywotność naszego mebela obszytego daną tkaniną obiciową. W teorii test ma za zadanie sprawdzić jak długo w nieskazitelnym stanie możemy eksploatować mebel. Test przeprowadzany jest za pomocą specjalnego urządzenia, którym mierzona jest wytrzymałość tkaniny na ścieranie. Podczas testu po materiale przesuwane są metalowe okrągłe tarcze pod naciskiem, ilość cykli czyli liczba przesunięć/suwów na powierzchni materiału świadczy o jego wytrzymałości. Każda tkanina tapicerska w zależności od rodzaju ma inną skalę, określaną za normę oraz górny próg, po przekroczeniu którego materiał uznawany jest za ten najwyższej jakości.

Test w praktyce:
Przyjmuje się, że standardowe użytkowanie mebla 2000 cykli to rok korzystania z mebla, mebel obity tkaniną która w teście Martindale otrzymała 100 000 cykli oznacza, że posłuży on nam przez 50lat!

 

TKANINA JASMINE (welur)

Test Martindale: 100 000

 

 

 

TKANINA MADRYT (eko-skóra)

Test Martindale: 102 400

 

 

 

TKANINA KRONOS (plusz)

Test Martindale: 50 000

Tkaniny tapicerskie Kronos należą do kategorii plusz, są delikatne i miłe w dotyku. Tkanina charakteryzuje się wysoką odpornością na płowienie. Czyszczenie tylko przy użyciu łagodnych środków do pielęgnacji tapicerki. Nie bielić (chlorować). Nie prasować. Nie suszyć mechanicznie. Nie czyścić chemicznie.

 

 

 

TKANINA MALMO (struktura)

Test Martindale: 30 000

 

 

 

TKANINA INARI (struktura)

Test Martindale: 49 000

 

 

 

TKANINA SAWANA (struktura)

Test Martindale: 100 000

 

 

 

TKANINA SORO (welur)

Test Martindale: 100 000

 

 

 

TKANINA MONOLITH (plusz)

Test Martindale: 100 000

WATER REPELLENT – tkanina o właściwościach utrudniających wchłanianie rozlanych cieczy. Tkanina MONOLITH pokryta jest specjalną warstwą ochronną, tworząca hydrofobową powłokę zabezpieczającą przed szybkim przesiąkaniem płynów. Zapobiega to natychmiastowemu absorbowaniu wody przez tkaninę, sprawiając że ciecz skrapla się na powierzchni materiału. Dzięki temu mamy czas na to, aby przy użyciu miękkiej ściereczki bądź ręcznika papierowego, delikatnie odsączyć rozlaną ciecz.

 

 

 

TKANINA FUEGO (plusz)

Test Martindale: 83 000

Tkanina tapicerska z typu plusz, która charakteryzuje się subtelną miękkością w dotyku. Jest to również tkanina z grupy tkanin trudnopalnych. Dodatkową zaletą tej tkaniny obiciowej jest ograniczone wchłanianie płynów, dzięki czemu uzyskamy łatwość jej czyszczenia.

 

 

 

TKANINA FANCY (plusz)

Test Martindale: 100 000

WATER REPELLENT – tkanina o właściwościach utrudniających wchłanianie rozlanych cieczy. Tkanina FANCY pokryta jest specjalną warstwą ochronną, tworząca hydrofobową powłokę zabezpieczającą przed szybkim przesiąkaniem płynów. Zapobiega to natychmiastowemu absorbowaniu wody przez tkaninę, sprawiając że ciecz skrapla się na powierzchni materiału. Dzięki temu mamy czas na to, aby przy użyciu miękkiej ściereczki bądź ręcznika papierowego, delikatnie odsączyć rozlaną ciecz.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl